1. Przypominamy, że w czasie kwarantanny ofiara Mszy Świętej jest składana z ograniczoną liczbą wiernych. W kościele wierni zobowiązani są do przebywania w maskach zakrywających twarz oraz zachowywania bezpiecznej odległości między sobą podczas nabożeństwa. Prosimy o zajmowanie w ławach wyłącznie miejsc zaznaczonych zielonymi kółkami. 

2. We czwartek, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św.:                                                                      
w jęz. polskim – o godz. 7.30, 18.00;
w jęz. litewskim – o godz. 7.00, 17.00

3. W piątek, 26 marca, po Mszy św. o godz. 18.30 będzie Adoracja Przenajświętszego Sakramentu oraz ostatnia część Gorzkich Żali. 

4. W sobotę, 27 marca, przez cały dzień (w godz. 9.00-18.00) w naszym kościele będzie możliwość skorzystać z sakramentu spowiedzi. 

5. W następną Niedzielę, 28 marca – Niedziela Męki Pańskiej (Niedziela Palmowa). Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie palm. W ten dzień ofiary będą zbierane na utrzymanie Seminarium Duchownego w Wilnie. 

Także w następną niedzielę, wolontariusze Hospicjum bł. ks. Michała
Sopoćki w Wilnie będą przy kościele zbierali datki na rzecz naszej
placówki. Wszyscy ofiarodawcy otrzymają w prezencie od wspólnoty
hospicyjnej palmę wielkanocną lub piernikowe serce. Liczymy na pomoc,
której potrzebuje nasze hospicjum.
P. S. Wolontariuszy rozpoznacie Państwo po żółtych koszulkach
hospicjum.”

6. Droga Krzyżowa: 

  • We wtorki: w jęz. litewskim – o godz.. 15.20 (transmisja przez Radio Marija)
  • W piątki:w jęz. polskim - o godz. 18.00; w jęz. litewskim - o godz. 16.30. 
  • W soboty: w jęz. rosyjskim – o godz. 15.00.

Po każdej Drodze Krzyżowej – Msza św. 

7. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu bliskich naszemu sercu żyjących za których będziemy się modlić podczas Oktawy Bożego Miłosierdzia - 5-12 kwietnia o godz. 18.00 (w piątek, 9 kwietnia, o godz. 13.00). Na stoliku, zaraz przy wejściu do kościoła, można znaleźć kartki, na których prosimy napisać imiona żyjących bliskich, polecanych naszej modlitwie. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii. Polecić Bożemu Miłosierdziu bliskich naszemu sercu żyjących, za których będziemy modlić się podczas Oktawy Bożego Miłosierdzia, można też wypełniając formularz na stronie internetowej parafii rapolo.lt

8. W okresie Wielkiego Postu kościół wzywa do modlitwy, postu i jałmużny. Aby przeżyć ten czas owocnie, nasza parafia w czasie Wielkiego Postu uczestniczy w akcjach: 

  • „Skrzynia Postu”, przeznaczona dla biednych ludzi. Przy wejściu do kościoła, po prawej stronie, stoi czerwona skrzynia, do której można włożyć niepsujące się produkty spożywcze. 
  • ,,Pomoc dla Hospicjum”, przeznaczona dla chorych. Przy wejściu do kościoła,po prawejstronie, stoi skrzynia, do której można włożyć środki czystości (tzn. mydło, szampon, płyn dla naczyń itd.).

9. Jak co roku, osoby pracujące mają możliwość przekazania 1,2% od podatku skarbowego na rzecz naszej parafii. Formularze do i kartki z niezbędną informacją można znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła. 

Już częściowo wypełniony formularz jest też do pobrania na stronie internetowej parafii rapolo.lt Wypełniony i podpisany formularz prosimy wysłać bezpośrednio do urzędu skarbowego lub na adres naszego kościoła bądź dostarczyć do zakrystii. Formularz podatkowy można także wypełnić bezpośrednio w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać!

Przypominamy kod naszej parafii (juridinio asmens kodas) - to 291309880

10. Osoby korzystające z internetu zapraszamy do odwiedzenia odnowionej strony internetowej parafii rapolo.lt  Znajdziecie na niej aktualne informacje, możecie wygodnie zamówić Mszę Świętą i złożyć ofiarę na utrzymanie lub remont naszego kościoła. Zainteresowani przyjęciem Sakramentów Chrztu, Bierzmowania, Ślubu, Pierwszej Komunii Św., znajdą na stronie internetowej niezbędną informację, a także wymagane formularze i ankiety do wypełnienia.  

Przypominamy adres odnowionej strony internetowej naszej parafii: rapolo.lt  (rapolo-kropka-lt)

11. W kiosku parafialnym można nabyć książkę o naszej parafii, atrybuty wielkanocnej oraz marcowy nr. gazety ,,Spotkania”. Także w kiosku są nowe książki. 

12. Przypominamy, że w sobotę w nocy, 28 marca, przechodzimy na czas letni, czyli przeprowadzamy zegarki na godzinę do przodu.