1. W piątek, 24 grudnia – Wigilia. Pasterka w naszym kościele : w języku polskim - o godzinie 22.00, w języku litewskim: - o godzinie 20.00. W tym dniu Mszy św. o godz. 13.00 PL, 17.00 LT, 18.00 RU oraz piątkowej Adoracji Najśw. Sakramentu – NIE BĘDZIE.

2. W I i II dniu Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) Msze święte w porządku niedzielnym: w języku polskim – o godz. 8.00, 9.00, 13.00, 18.00, w języku litewskim – o godz. 7.00, 10.30, 11.30, 17.00.

3. W następną niedzielę, 26 grudnia – Uroczystość Św. Rodziny.

W następną niedzielę o godz. 14.00 w krypcie naszego kościoła odbędzie się również spotkanie wspólnoty Matki Bożej, patronki Dobrej Śmierci.

4. Z Betlejem – miejsca narodzin Chrystusa – dzięki staraniom harcerzy, do naszego kościoła trafił „Betlejemski Ogień”. Istnieje możliwość zabrania „Betlejemskiego Światła” do waszych domów. W kiosku parafialnym do nabycia są świece, które można zapalić od dużej białej świecy znajdującej się obok ołtarza.

5. Jest możliwość nabycia w kościele Opłatków – na końcu prawej nawy. Nabywając opłatki, otrzymacie ulotki z modlitwami do stołu wigilijnego oraz rozkład nabożeństw na Boże Narodzenie. Poza opłatkami do nabycia są atrybuty bożenarodzeniowe. Ofiary będą przeznaczone na remont kościoła.

6. Nasza parafia, jak co roku, organizuje akcję ,,I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na święta dla dzieci z domu dziecka i dzieci z biednych rodzin. Ofiary można składać do specjalnej puszki przy Opłatkach. Tamże można nabyć świeczki ,,Caritasa”, które będą ozdobą stołu wigilijny bądź świątecznego. Nasza parafia bierze również udział w akcjach:

  • „Skrzynia Adwentu”, przeznaczona dla biednych ludzi. W końcu kościoła po prawej stronie stoi skrzynia, do której można włożyć niepsujące się produkty spożywcze.
  • ,,Pomoc dla Hospicjum”, przeznaczona dla chorych. W końcu kościoła po prawej stronie stoi skrzynia, do której można włożyć środki czystości (mydło, szampon, płyn dla naczyń itd.).

7. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.

8. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii. Do nabycia w kiosku są też czasopisma, listopadowy nr. gazety ,,Spotkania”, kalendarze na 2022 rok oraz duży wybór dewocjonaliów. Do nabycia jest też wiele nowych książek.