1. Jutro, 29 listopada, po Mszy świętej o godzinie 18.00 odbędzie się Nabożeństwo do patrona naszej parafii – Rafała Archanioła.

2. We wtorek, 30 listopada – wieczór uwielbienia – Adoracja Przenajświętszego Sakramentu, modlitwa wstawiennicza, słuchanie spowiedzi. Wieczór uwielbienia rozpocznie się oddzielną Mszą świętą o godzinie 19.00!

3. W następną niedzielę, 5 grudnia, ofiary w naszym kościele będą zbierane na remont kościoła.

4. RORATY, Msza Święta ku czci Najśw. Maryi Panny: w niedzielę – o godzinie 8.00 PL i 7.00 LT; w dni powszednie – o godz. 7.30 PL i 7.00 LT. Prosimy przynieść świece, ponieważ Msza św. roratnia jest odprawiana przy wyłączonych światłach – w świetle świec.

5. Przypominamy i prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni Adwentu, ale z sakramentu spowiedzi skorzystać już w najbliższym czasie.

6. Od dziś jest możliwość nabycia w kościele Opłatków – na końcu prawej nawy. Nabywając opłatki, otrzymacie ulotki z modlitwami do stołu wigilijnego oraz rozkład nabożeństw na Boże Narodzenie. Poza opłatkami do nabycia są atrybuty bożenarodzeniowe. Ofiary będą przeznaczone na remont kościoła.

7. Nasza parafia, jak co roku, organizuje akcję ,,I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na święta dla dzieci z domu dziecka i dzieci z biednych rodzin. Ofiary można składać do specjalnej puszki przy Opłatkach. Tamże można nabyć świeczki ,,Caritasa”, które będą ozdobą stołu wigilijny bądź świątecznego. Nasza parafia bierze również udział w akcjach:

  • „Skrzynia Adwentu”, przeznaczona dla biednych ludzi. W końcu kościoła po prawej stronie stoi skrzynia, do której można włożyć niepsujące się produkty spożywcze.
  • ,,Pomoc dla Hospicjum”, przeznaczona dla chorych. W końcu kościoła po prawej stronie stoi skrzynia, do której można włożyć środki czystości (mydło, szampon, płyn dla naczyń itd.).

8. Zapraszamy dołączyć do wspólnoty Matki Bożej, patronki Dobrej Śmierci. Więcej informacji można znaleźć w gablocie ogłoszeń lub uzyskać u ks. Dariusa.

9. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.

10. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii. Do nabycia w kiosku są też czasopisma, listopadowy nr. gazety ,,Spotkania”, kalendarze na 2022 rok oraz duży wybór dewocjonaliów. Trwa także wyprzedaż wybranych książek.