1. Dzisiaj, 14 listopada, w ramach upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, Koło im. K. Ogińskiego oddziału wileńskiego ZPL serdecznie zaprasza do Kościoła św. Rafała Archanioła w Wilnie, na koncert muzyki klasycznej oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży, uczniów i absolwentów szkół muzycznych Wilna oraz osób dorosłych lubujących się w muzyce klasycznej i śpiewaniu polskich pieśni patriotycznych. Po raz kolejny wykorzystana zostanie unikatowa akustyka Kościoła św. Rafała Archanioła w Wilnie do przekazania słuchaczom piękna brzmienia organów w połączeniu z innymi instrumentami muzycznymi, w szczególności – skrzypcami i wiolonczelą. Początek koncertu o godz. 14.00.

2. Wczoraj rozpoczął się Odpust Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, który będzie trwał do 21 listopada. Nasza parafia razem z chórem jest zaproszona na 17 listopada o godzinie 17.00.

3. We wtorek, 16 listopada, Uroczystość Najśw. Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msze św. w naszym kościele: w jęz. polskim – o godz. 7.30, 18.00; w jęz. litewskim – o godz. 7.00, 17.00.

4. W następną niedzielę, 21 listopada, mamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zakończymy rok liturgiczny. W tym dniu, ofiary będą zbierane na utrzymanie Seminarium Duchownego w Wilnie.

5. Opłatki w naszym kościele tradycyjnie można będzie nabyć od I Niedzieli Adwentu (28 listopada).

6. Schola młodzieżowa „Śpiewające Rafałki” poszukuje nowych członków. Zapraszamy młodzież pragnącą dołączyć do naszego chórku i wspólnie chwalić Pana Boga swoim śpiewem. Chętnych zapraszamy na próby, które odbywają w niedziele o godz. 8.00 w krypcie kościoła. Serdecznie zapraszamy!

7. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.

8. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii. Także do nabycia w kiosku są też czasopisma, listopadowy nr. gazety ,,Spotkania”, różne kalendarze na 2022 rok oraz różne dewocjonalia.