1. W dniu dzisiejszym Biskupi Litwy zachęcają wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy i pomoc chrześcijanom. Ofiarę można złożyć do skarbonki znajdującej się przy ołtarzu.

2.Jutro, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym Kościele w porządku Niedzielnym, w języku polskim - o godzinie 8, 9, 13, 18; w języku litewskim o godzinie 7, 10.30, 11.30, 17. W tym dniu oraz w następną niedzielę ofiary będą zbierane na remont naszego kościoła.

3. We wtorek, 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św.: w języku polskim – o godzinie 9.00, 13.00, 18.00; w języku litewskim – o godzinie 7.00, 11.30, 17.00. (Mszy św. o godzinie 8.00 i 10.30 NIE BĘDZIE!!!!) Podczas każdej Mszy świętej będą czytane imiona zmarłych, które zostały zapisane na kartkach wypominkowych. Procesja żałobna będzie po Mszy św. o godz. 13.00.

4. Już jest możliwość zapisać imiona naszych bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się przez całą oktawę zaduszną, od 2 do 8 listopada:

• 2 listopada:

  • w jęz. polskim: o godz. 9.00, 13.00, 18.00;
  • w jęz. litewskim: o godz. 7.00, 11.30, 17.00.

    • w dniach 3-8 listopada:
  • w jęz. polskim: o godz. 18.00;
  • w jęz. litewskim: o godz. 17.00.


Na stoliku przy wejściu do Kościoła są kartki na których można wpisać imiona zmarłych i wybrać dzień (od 2 do 8 listopada) w którym imiona będą wyczytane podczas wypominków. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii.

Przez całą oktawę za zmarłych, w dni powszednie i w niedzielę, 7 listopada, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 będzie żałobna procesja. Natomiast 2 listopada, w dzień zaduszny, procesja za zmarłych po Mszy świętej o godz. 13.00

5. 13 listopada rozpoczyna się Odpust Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasza parafia razem z chórem jest zaproszona na 17 listopada, na godz. 17.00.

6. Schola młodzieżowa „Śpiewające Rafałki” poszukuje nowych członków. Zapraszamy młodzież pragnącą dołączyć do naszego chórku i wspólnie chwalić Pana Boga swoim śpiewem. Chętnych zapraszamy na próby, które odbywają w niedziele o godz. 8.00 w krypcie kościoła. Serdecznie zapraszamy!

7. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.

8. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii ,,Wileńskie Śnipiszki i parafia św. Rafała Archanioła”. Pieniądze ze sprzedaży książki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościoła. Do nabycia w kiosku są też nowy październikowy numer gazety ,,Spotkania”, ,,Miłujcie się” oraz różne dewocjonalia.

Zapraszamy na kiermasz książek, który znajduje na końcu lewej nawy. Znajdziecie tam wiele ciekawych książek, także zupełnie nowe książki dostarczone w tym tygodniu. Organizowana jest również oraz wysprzedaż wybranych książek.