1. W następną niedzielę, 24 października – Dzień Misyjny. W ten dzień ofiary będą przeznaczone na misje.

2.Przez cały październik zapraszamy na modlitwę różańcową. Tradycyjnie odmawiamy różaniec:

  • o godzinie 17.30, przed wieczorową Mszą świętą.
  • w niedziele i piątki – po Mszy świętej o godzinie 13.00.

Różaniec jest odmawiany przy ołtarzu Najśw. Maryi Panny.

3. W piątki o godzinie 18.00 Msze św. w jęz. rosyjskim.

4. Już jest możliwość zapisać imiona naszych bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się przez całą oktawę zaduszną, od 2 do 8 listopada:

• 2 listopada:

  • w jęz. polskim: o godz. 9.00, 13.00, 18.00;
  • w jęz. litewskim: o godz. 7.00, 11.30, 17.00.

    • w dniach 3-8 listopada:
  • w jęz. polskim: o godz. 18.00;
  • w jęz. litewskim: o godz. 17.00.


Na stoliku przy wejściu do Kościoła są kartki na których można wpisać imiona zmarłych i wybrać dzień (od 2 do 8 listopada) w którym imiona będą wyczytane podczas wypominków. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii.

Przez całą oktawę za zmarłych, w dni powszednie i w niedzielę, 7 listopada, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 będzie żałobna procesja. Natomiast 2 listopada, w dzień zaduszny, procesja za zmarłych po Mszy świętej o godz. 13.00

5. Schola młodzieżowa „Śpiewające Rafałki” poszukuje nowych członków. Zapraszamy młodzież pragnącą dołączyć do naszego chórku i wspólnie chwalić Pana Boga swoim śpiewem. Chętnych zapraszamy na próby, które odbywają w niedziele o godz. 8.00 w krypcie kościoła. Serdecznie zapraszamy!

6. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.

7. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii ,,Wileńskie Śnipiszki i parafia św. Rafała Archanioła”. Pieniądze ze sprzedaży książki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościoła. Do nabycia w kiosku są też nowy październikowy numer gazety ,,Spotkania”, ,,Miłujcie się” oraz różne dewocjonalia.

Zapraszamy na kiermasz książek, który znajduje na końcu lewej nawy. Znajdziecie tam dużo ciekawych i nowych książek.