1. We wtorek, 21 września, podczas wieczorowych Mszy św. rozpoczniemy nowennę do patrona naszej parafii – Św. Rafała Archanioła. Rozkład nabożeństwa do Św. Rafała Archanioła jest podany w gablocie ogłoszeń.

2. W następną niedzielę, 26 września w naszym kościele rozpoczniemy Odpust św. Rafała Archanioła, który będzie trwać do 29 września.

Program:

• W niedzielę, 26 września, o godz. 13.00 uroczysta Msza św., którą odprawi ks. Dr. Eduardas Kirstukas, proboszcz parafii Najśw. Maryi Panny Królowej Pokoju w Wilnie. Podczas Mszy św. będziemy się modlić w intencji całej wspólnoty parafialnej, za rodziny. O godz. 12.30 – Procesja eucharystyczna. Następne Msze św.: o godz. 8.00 – w intencji migrantów; 9.00 – w intencji kierowców oraz podróżujących; 18.00 – w intencji osób konsekrowanych.

Po każdej Mszy św. – poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

Kiermasz odpustowy przed kościołem – w godz. 10.00 - 14.30.

W tym dniu ofiary będą zbierane na remont naszego kościoła.

• W poniedziałek, 27 września, o godz. 15.00 na Cmentarzu Bernardyńskim poświęcenie nowego pomnika upamiętniającego tragicznie zmarłego przed 80-ciu laty ks. dr. Wacława Siekierko. O godz. 18.00 żałobna Msza św. z Nieszporami w intencji zmarłych księży, sióstr zakonnych, pracowników, którzy pracowali w naszym kościele; w intencji budowniczych kościoła, fundatorów, dobrodziejów, ofiarodawców, parafian.

• We wtorek, 28 września, o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz katechetów. O godz. 19.30 – Wieczór uwielbienia, podczas którego będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, słuchanie spowiedzi, modlitwa wstawiennicza.

• W środę, 29 września, o godz. 13.00 – Różaniec; o godz. 13.30 - Msza św. w intencji chorych oraz pracowników medycyny. W godz. 14.15-16.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 18.00 Msza św. w intencji o zakończenie pandemii oraz o pokój na świecie. Całą informacja o odpuście jest podana w gablocie ogłoszeń.

3. Istnieje możliwość zapisania dzieci, w wieku od 10 lat, do Sakramentu Pierwszej Komunii Św., a także chętnych do Sakramentu Bierzmowania (wiek - od 15 lat). Chętnych zapraszamy do zakrystii codziennie, przed lub po Mszy Św. Tworzymy również grupę kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w języku rosyjskim, jak również grupę osób w starszym wieku. Serdecznie zapraszamy!

4. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.

5. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii ,,Wileńskie Śnipiszki i parafia św. Rafała Archanioła”. Pieniądze ze sprzedaży książki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościoła. Do nabycia w kiosku są też numer gazety ,,Spotkania”, ,,Miłujcie się”, duży wybór nowych książek oraz różne dewocjonalia.

6. 26 września w Kościele katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Prosimy naszych parafian o pomoc dla ludzi proszących o azyl na Litwie.

Obecnie w obozach dla uchodźców przebywa:

• 4140 osób

• 1000 dzieci (129 dzieci w wieku do 3 lat),

• 634 kobiety (22 kobiety ciężarne).

Prosimy dla migrantów o:

1. Męskie i kobiece kurtki zimowe.

2. Męskie spodnie treningowe w rozmiarach L, XL.

3. Skarpety.

4. Rękawice, czapki, szaliki (przede wszystkim męskie).

5. Trampki męskie (rozm. 41-45) oraz damskie (rozm. 38-41).

6. Środki higieny własnej (szampony, pasta do zębów itd.).

7. Przedmioty dla dzieci: papier, kredki, plastelina itp.

8. Cukier, herbata, czekolada, mleko z długim terminem przydatności.

Ofiarowane rzeczy i produkty można zostawić w pudle, które znajduje się na końcu kościoła.