1. Dziękujemy za ofiary na remont naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Niech Najmiłosierniejszy Bóg wynagrodzi swoimi łaskami!

 

2. Dzisiaj, 2 maja, na Litwie obchodzimy Dzień Matki. Msza święta o godz. 13:00 z modlitwą za żyjące Matki. Po Mszy św. udzielone będzie błogosławieństwo dla Matek.

Msza święta o godz. 18:00 z modlitwą za zmarłe Matki. Będą śpiewane żałobne Nieszpory (Egzekwia).

Ofiary mszalne można złożyć do specjalnych skarbonek, przy ołtarzu Najświętszej Maryi Panny.

 

3. W sobotę, 8 maja, o godzinie 11:00 i 13:00 w naszym kościele będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w jęz. polskim. Pierwsza spowiedź - w piątek, 7 maja, o godz. 18:00.

 

4. Nabożeństwo majowe w naszym kościele, tradycyjnie, w niedzielę i piątek po Mszy świętej o godzinie 13:00, w dzień powszedni - po Mszy świętej o godzinie 18:00.

 

5. W okresie kwarantanny Msze Święte są odprawiane z ograniczoną liczbą wiernych. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek ochronnych (zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych), dezynfekcji rąk i utrzymywanie bezpiecznej odległości między osobami w kościele (minimum 2 metry). Prosimy o zajmowanie w ławkach miejsc zaznaczonych zielonymi kółkami.

 

6. Przy ołtarzu jest do wzięcia poświęcona woda wielkanocna.

 

7. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii ,,Wileńskie Śnipiszki i parafia św. Rafała Archanioła”. Pieniądze ze sprzedaży książki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościoła. Do nabycia w kiosku są też nowy majowy numer gazety ,,Spotkania”, dewocjonalia (w tym też do Pierwszej Komunii Świętej) oraz nowe książki.

Godziny pracy kiosku parafialnego:

  • Poniedziałek – piątek: 16:00-18:40
  • W niedzielę: 7:30-14:00; 16:00-18:40