1. W okresie kwarantanny Msze Święte są odprawiane z ograniczoną liczbą wiernych. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek ochronnych (zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych), dezynfekcji rąk i utrzymywanie bezpiecznej odległości między osobami w kościele (minimum 2 metry). Prosimy o zajmowanie miejsc w ławkach zaznaczonych zielonymi kółkami. 

 

2. W sobotę, 1 maja, o godzinie 11:00, 13:00 i 15:00 w naszym kościele będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w jęz. rosyjskim. Pierwsza spowiedź - w piątek, 30 kwietnia, o godz. 17:30.

Również w sobotę rozpoczniemy miesiąc poświęcony Matce Bożej.  Nabożeństwo majowe w naszym kościele, tradycyjnie, w niedzielę i piątek po Mszy świętej o godzinie 13:00, w dzień powszedni - po Mszy świętej o godzinie 18:00. 

 

3. W następną niedzielę, 2 maja, na Litwie obchodzimy Dzień Matki. Msza święta o godz. 13:00 z modlitwą za żyjące Matki. Po Mszy św. udzielone będzie błogosławieństwo dla Matek. 

Msza święta o godz. 18:00 z modlitwą za zmarłe Matki. Będą śpiewane żałobne Nieszpory (Egzekwia). 

Ofiary mszalne można złożyć do specjalnych skarbonek, przy ołtarzu Najświętszej Maryi Panny. 

W niedzielę, 2 maja, ofiary w naszym kościele będą zbierane również na dalszy remont świątyni. 

 

4. Jak co roku, do 1 maja, osoby pracujące mają możliwość przekazania 1,2% od podatku skarbowego na rzecz naszej parafii. Formularze i kartki z informacją można znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła. 

Częściowo wypełniony formularz podatkowy jest do pobrania na stronie internetowej parafii rapolo.lt Wypełniony i podpisany formularz prosimy wysłać do urzędu skarbowego lub na adres naszego kościoła bądź dostarczyć do zakrystii. Formularz podatkowy można także wypełnić bezpośrednio w zakrystii albo na stronie internetowej urzędu skarbowego. Serdeczne Bóg zapłać!

Przypominamy kod naszej parafii (juridinio asmens kodas) - to 291309880.

 

5. W kiosku parafialnym za 10€ można nabyć książkę o historii naszej parafii ,,Wileńskie Śnipiszki i parafia św. Rafała Archanioła”. Pieniądze ze sprzedaży książki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościoła. Do nabycia w kiosku są też gazeta ,,Spotkania” oraz różne dewocjonalia (w tym też do Pierwszej Komunii Świętej). 

Godziny pracy kiosku parafialnego: 

  • Poniedziałek – piątek: godz. 16:00-18:40
  • W niedzielę: godz. 7:30-14:00; 16:00-18:40