1. We wtorek, 2 sierpnia, Odpust Porcjunkuli. W ten dzień trzeba pobożnie nawiedzić katedrę lub kościół parafialny z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił św. Franciszek, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do spowiedzi świętej (być w stanie łaski uświęcającej), przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2. W sobotę, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele: w jęz. polskim – o godz. 10.00; w jęz. litewskim – o godz. 9.00.

3. W następną niedzielę, 7 sierpnia, ofiary w naszym kościele będą zbierane na dalszy remont świątyni.

4. W kiosku parafialnym za 10€ można nabyć książkę o historii naszej parafii ,,Wileńskie Śnipiszki i parafia św. Rafała Archanioła”. Pieniądze ze sprzedaży książki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościoła. Do nabycia również są czasopisma (,,Spotkania”, ,,Tak Rodzinie”, ,,Różaniec”, niemały wybór książek oraz duży wybór dewocjonaliów.

5. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.