1. W środę, 2 marca - Środa Popielcowa (początek Wielkiego Postu). Msze święte w języku polskim będą o godzinie 8.00, 13.00, 18.00; w języku litewskim – o godzinie 7.00, 11.30, 17.00. Mszy świętych o godzinie 9.00 i 10.30 NIE BĘDZIE! Podczas każdej Mszy świętej będą posypywane głowy popiołem.

2. Wielki Post, według przekazań kościelnych – to czas zakazany, podczas którego zabaw hucznych nie urządzamy. Posty nakazane zachowujemy, t.z. że w piątki, a szczególnie w Wielkim Poście, wstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową i Wielki Piątek, jak i w dzień Wigilii – zobowiązuje ścisły Post (chleb, woda i jeden posiłek do syta).

3. W okresie Wielkiego Postu, w piątki, Adoracji Najświętszego Sakramentu NIE BĘDZIE! Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie niedzielami po Mszy św. o godzinie 13.00, podczas której będą śpiewane Gorzkie Żale. Także, w okresie Wielkiego Postu, w piątki: Msze Św.: W języku polskim: o godzinie 7.30, 18.00 (Mszy św. o godzinie 13.00 – NIE BĘDZIE!); w języku litewskim: o godzinie 7.00, 17.00; w języku rosyjskim – przeniesiona na sobotę o godzinie 15.30.

4. . Droga Krzyżowa:

W piątki: w języku polskim: o godz. 17.30; w języku litewskim: o godz. 16.15.

W soboty: w jęz. rosyjskim: o godz. 15.00.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele będą 8-10 kwietnia.

6. W następną niedzielę, 6 marca, ofiary będą zbierane na remont naszego kościoła.

7. Zapraszamy na spotkania synodalne w naszej parafii, które odbędą się w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 (~ godz. 12.50) w krypcie parafii. Temy spotkań:

• 6 marca - ,,Podróżnicy podróżów”

• 20 marca - ,,Słuchać i mówić”

• 27 marca - ,,Radość świętować”

Zapraszamy do uczestnictwa, ponieważ Kościołem jesteśmy my wszyscy, więc jest ważne każdego zdanie.

8. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.

9. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii. Do nabycia są też czasopisma ,,Różaniec”, ,,Tak rodzinie”, marcowy nr. gazety ,,Spotkania”, kalendarze, nowe książki oraz duży wybór dewocjonaliów.