1. W dniu dzisiejszym:

  • O godz. 12.30 koncert organowy kompozytora, znawcy chorału pregoriańskiego – profesora Michała Sławeckiego.

  • Po Mszy św. o godz. 13.00 Nabożeństwo do patrona naszej parafii – Św. Rafała Archanioła.

  • O godz. 15.00 Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców Gimnazjum im. Władysława Syrokomli oraz Gimnazjum Inżynieryjnego im. Joachima Lelewela.

2. Od czwartku, 1 września, Msze święte w języku polskim: w dni powszednie - o godzinie 7.30, 18,w języku litewskim - o godzinie 7, 17; w piątki - w języku polskim: o godzinie 7.30, 13 (o 18 NIE MA!); w sobotę: w języku polskim - o godzinie 10, 18; w języku litewskim – o godzinie 9, 17; w niedziele: w języku polskim - o godzinie 8, 9, 13, 18, w języku litewskim - o godzinie 7, 10.30, 11.30, 17.

3. W dniach 1-8 września w Trokach, jak co roku, będzie obchodzony odpust Matki Bożej Trockiej. Nasza parafia jest zaproszona 3 września (piątek) o godz. 10.00. Chętnych do wspólnego wyjazdu zapraszamy rejestrować się w zakrystii. Autokar z kościoła odjedzie o godz. 9.00. Cena - 10€.

4. W sobotę, 4 września, Centrum młodzieży archidiecezji wileńskiej, zaprasza młodzież na pieszą pielgrzymkę Ostra Brama – Troki. Więcej informacji w Internecie.

5. W następną niedzielę, 5 września, ofiary w naszym kościele będą zbierane na dalszy remont świątyni.

6. Istnieje możliwość zapisania dzieci, w wieku od 10 lat, do Sakramentu Pierwszej Komunii Św., a także chętnych do Sakramentu Bierzmowania (wiek - od 15 lat). Chętnych zapraszamy do zakrystii codziennie, przed lub po Mszy Św. Tworzymy również grupę kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w języku rosyjskim, jak również grupę osób w starszym wieku. Serdecznie zapraszamy!

7. Zapraszamy na katechezy Neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w naszym kościele w poniedziałki i czwartki o godzinie 18.45.

8. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.

9. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii ,,Wileńskie Śnipiszki i parafia św. Rafała Archanioła”. Pieniądze ze sprzedaży książki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościoła. Do nabycia w kiosku są też numer gazety ,,Spotkania”, ,,Miłujcie się”, duży wybór nowych książek oraz różne dewocjonalia.