1. We czwartek, 24 czerwca - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św.: w jęz. polskim – o godzinie 7.30, 18.00; w jęz. litewskim – o godzinie 7.00, 17.00.

2. 22 czerwca 2021 roku mija 80 rocznica tragicznej śmierci ks. dr. Wacława Siekierko, który zginął podczas bombardowania miasta. Niemiecki pocisk spadł na kościół pw. św. Rafała Archanioła, przebił sklepienie i posadzkę. Wpadł do krypty kościoła, gdzie ksiądz chronił się wraz z szeregiem ludzi.

Ks. dr. Wacław Siekierko urodził się w 1895 roku 11 lipca w Ciechanowie (pow. Wysokie Mazowieckie, woj. Podlasie, Polska). Święcenia prezbiteriatu przyjął w Sankt Petersburgu. W czasie wojny polsko-rosyjskiej był kapelanem Wojska Polskiego, prefektem szkół średnich w Wilnie i obrońcą węzła małżeńskiego w Sądzie Arcybiskupim.

Upamiętniając to tragiczne wydarzenie zapraszamy na uroczystą żałobną mszę, która odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18:00. Nabożeństwo rozpoczniemy uroczystymi nieszporami w języku litewskim, które na zabytkowych organach będzie wykonywać muzykolog Živilė Tamaševičienė (Stonytė). Po uroczystych nieszporach rozpocznie się Msza święta, podczas której będzie śpiewał chór z parafii Matki Bożej Królowej Rodzin z Podbrodzia, kierownik chóru Jolanta Gabriela Baranowska. Z serca zapraszamy!

3. W ubiegłą środę, Arcybiskup Metropolita Wileński, wręczył, pracującemu w naszej parafii od 3 lat wikaremu księdzowi Marianowi, dekret, mianując go pełnić posługę wikarego w parafii p.w. Św. Teresy (Ostrej Bramy) w Wilnie.

Msza św. dziękczynna i pożegnalna w następną niedzielę, 27 czerwca, o godz. 11.30. i 13.00

4. W następną niedzielę w kościele bedą zbierane ofiary na charytatywną działalność papieską, tak zwany „Wdowi Grosz”. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

5. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, co wieczór, po Mszy świętej o godzinie 18.00; w piątki i niedziele po Mszy świętej o godzinie 13.00.

6. Zapraszamy na XXXI pieszą Pielgrzymkę Miłosierdzia, Ejszyszki – Ostra Brama, która odbędzie się w dniach 12 – 15 lipca. Więcej informacji na gablocie ogłoszeń.

7. Przypominamy, że istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej i złożenia ofiary za pośrednictwem parafialnej strony internetowej rapolo.lt.

8. Przy ołtarzu jest do wzięcia poświęcona woda wielkanocna.

9. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii ,,Wileńskie Śnipiszki i parafia św. Rafała Archanioła”. Pieniądze ze sprzedaży książki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościoła. Do nabycia w kiosku są też czerwcowy numer gazety ,,Spotkania”, ,,Miłujcie się” oraz różne dewocjonalia.