1. W następną niedzielę, 23 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed Mszą świętą o godzinie 13.00 będzie odśpiewany hymn ,,O, Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Za odśpiewanie tego hymnu, Kościół daje możliwość uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: uczestniczyć we Mszy świętej, skorzystać z sakramentu pojednania, przyjąć Komunię św. 

W tym dniu, ofiary będą zbierane na utrzymanie Seminarium Duchownego w Wilnie.

2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele, tradycyjnie, w niedzielę i piątek po Mszy świętej o godzinie 13:00, w dzień powszedni - po Mszy świętej o godzinie 18:00. 

3. W okresie kwarantanny Msze Święte są odprawiane z ograniczoną liczbą wiernych. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek ochronnych (zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych), dezynfekcji rąk i utrzymywanie bezpiecznej odległości między osobami w kościele (minimum 2 metry). Prosimy o zajmowanie w ławkach miejsc zaznaczonych zielonymi kółkami. 

4. Przy ołtarzu jest do wzięcia poświęcona woda.

5. Wszystkich korzystających z internetu zapraszamy do odwiedzania strony internetowej rapolo.eu  Na stronie internetowej parafii można znaleźć aktualną informację oraz formularze niezbędne do wypełnienia przed przystąpieniem do Sakramentu Chrztu Świętego, Bierzmowania, Pierwszej Komunii Świętej, Małżeństwa. Na stronie internetowej rapolo.eu można również w wygodny sposób zamówić Mszę świętą, a także złożyć ofiarę na utrzymanie lub remont naszego kościoła.

6. W kiosku parafialnym za 10 € można nabyć książkę o historii naszej parafii ,,Wileńskie Śnipiszki i parafia św. Rafała Archanioła”. Pieniądze ze sprzedaży książki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościoła. Do nabycia w kiosku są też nowy majowy numer gazety ,,Spotkania”, dewocjonalia (w tym też do Pierwszej Komunii Świętej) oraz nowe książki.